WE-kisat 4.11.2018 TULOKSET

** ei sijoituspisteitä koska parempi sijoitus vaikeammassa luokassa

*** ei sijoituspisteitä koska paremmat pisteet helpommasta luokasta

LUOKKA 1: KÄSIHEVOSET TULOS SC
         
1 Paloma Kääriäinen Melli 46 1
2 Noora Mettinen Viktor 47 1+1
3 Saga Salonen Pomppis 49 1+3
4 Fanni Snellman Dali 50 1+4
5 Suvi Saarelainen Wilhelmina 48 1+2
         
LUOKKA 2: PARIRATSUKKO    
         
1 Veera Halonen & Alisa Niemelä Prunella 84 1** Nella 2
2 Tia Hämäläinen & Rosalinda Kettunen Silla 93 1+4 Silla 2+4
3 Paloma Kääriäinen & Axel Kantola Rokki 87 1+3 Rokki 2+3
         
LUOKKA 3: YKSILÖSUORITUS    
         
1 Veera Halonen Prunella 44 1+2
2 Rosa Tuovinen Ruttu 41 1
3 Helena Lappalainen Kambur 37 1
4 Anna Sergejeff Silla 50 1+4
5 Alisa Niemelä Prunella 46 1+3
6 Cristina Malm Ruttu 42 1+1

 

ESTERATSASTUSKILPAILUHARJOITUKSET 7.10.2018

LUOKKA 1 PUOMILUOKKA, clear round         Tulos STARA Cup
             
  1 Paloma Kääriäinen Melli Melanie STARA clear round 1
  2 Iida Hannula Silusta STARA clear round 1
  3 Matleena Autio Pluke STARA clear round 1
  4 Sanni Marttila Ralfin E-KR clear round  
  5 Suvi Tirronen Tyson STARA clear round 1
             
LUOKKA 2 0-40cm, clear round            
             
  1 Saga Rågback Sophienhoeh´s Romina STARA clear round 1
  2 Alisa Niemelä Prunella STARA clear round 1
  3 Noora Mettinen Rokki STARA clear round 1
  4 Tia Hämäläinen Penelope STARA clear round 1
  5 Mirka Vintervik Fantasy Estelle KoR poissa  
  6 Maria Vanhala Resume KoR clear round  
  7 Anna Sergejeff Tyson STARA 4vp 1
  8 Sezil Oral Ralfin E-KR clear round  
  9 Paloma Kääriäinen Sophienhoeh´s Romina STARA clear round 1
  10 Veera Halonen Prunella STARA clear round 1
  11 Rosa Tuovinen Rokki STARA clear round 1
             
LUOKKA 3a / b 50cm, arvostelu A:2:0, sijoittuu 3/1            
             
3a 1 Suvi Saarelainen Silusta STARA 0/46,1 1+4
3a 2 Anni Talsi Major STARA hylätty 1
3a 3 Paloma Kääriäinen Sophienhoeh´s Romina STARA 0/48,7 1+1
3a 4 Ansela Siimes Lavanga STARA 0/54,9 1
3a 5 Rosa Tuovinen Starpower Lady Lou STARA hylätty 1
3b 6 Veera Halonen Erkas STARA 0/47,4 1+3
3a 7 Christina Malm Silusta STARA 0/47,7 1+2
3b 8 Emma Tiittanen Ralfin E-KR 0/51,5  
3a 9 Wanda Rimpilä Rokki STARA hylätty 1
3b 10 Inka Koivunen Bono KOPS 0/53,1  
3a 11 Rosalinda Kettunen Sophienhoeh´s Romina STARA 0/52,4 1
3a 12 Axel Kantola Lavanga STARA 0/52,5 1
3a 13 Tia Hämäläinen Silusta STARA 4/45,8 1
             
4a / b 60-70cm, arvostelu A:2:0, sijoittuu 2/1            
             
4a 1 Suvi Saarelainen Lavanga STARA 0/50,1 1
4a 2 Mimmi Puhakka Pluke STARA hylätty 1
4a 3 Viivi Mäkelä Silusta STARA 0/50,0 1+1
4b 4 Sara Kiljander Melbourne III STARA 0/47,4 1+3
4b 5 Heidi Koivunen Bono KOPS 0/51,3  
4a 6 Simo Ryti Starpower Lady Lou STARA 0/44,3 1+4
4a 7 Iida Kahila Pluke STARA 4/60,1 1
4a 8 Aava Korkeamäki Lavanga STARA 0/49,8 1+2
             
LUOKKA 5a / b 80-90cm, arvostelu A:2:0, sijoittuu 1            
             
5b 1 Minni Liljeqvist Zakira KoR 0/53,7  

 

 

KOULURATSASTUSKILPAILUHARJOITUKSET 9.9.2018 TULOKSET

Luokka 1 Helppo D:3 clear round  
          STARA Cup
1 Olivia Mustikkaniemi Aarteen Tuhto STARA puhdas rata 1
2 Paloma Kääriäinen Melli Melanie STARA puhdas rata 1
3 Alisa Niemelä Prunella STARA puhdas rata 1
4 Noora Mettinen Aarteen Tuhto STARA puhdas rata 1
5 Olivia Mustikkaniemi Kuuselan Ilmari STARA puhdas rata 1
           
Luokka 2 Helppo C:2 Luokka 2a avoin Hempyölin ratsastuskouluratsukoille, 2b avoin kaikille  
           
Luokka 2a          
1 Suvi Saarelainen Silusta STARA 62,95% 1+3
2 Aava Korkeamäki Major STARA 61,14% 1+2
3 Ronja Rimpilä Rokki STARA 58,64% 1+1
4 Wanda Rimpilä Sophienhoeh´s Romina STARA 55,90% 1
5 Iida Kahila Tyson STARA 71,36% 1+4
6 Ansela Siimes Pluke STARA 54,31% 1
7 Rosa Tuovinen Lavanga STARA 56,59% 1
8 Axel Kantola Penelope STARA poissa  
9 Christina Malm Major STARA 53,18% 1
10 Tia Hämäläinen Rokki STARA 58,40% 1
11 Suvi Saarelainen Starpower Lady Lou STARA 53,40% 1
           
Luokka 2b          
1 Peppi Lampila Zagal XLVII KoR 75,45%  
2 Janina Tiihonen Pinkun Poika KoR 63,40%  
           
Luokka 3 Helppo B K.N.Special Luokka 3a avoin Hempyölin ratsastuskouluratsukoille, 3b avoin kaikille
           
1 /3a Aava Korkeamäki Lavanga STARA poissa  
2 /3b Elisa Ryti Melbourne III STARA 67,40% 1+4
3 /3a Paloma Kääriäinen Sophienhoeh´s Romina STARA 60,20% 1+1
4 /3b Mirka Vintervik Fantasy Estelle KoR 65,80%  
5 /3b Peppi Lampila Cherubino KoR 62,60%  
6 /3a Anna Sergejeff Lavanga STARA 62,20% 1**
7 /3b Sara Kiljander Melbourne III STARA 61,40% 1+2
           
Luokka 4 Helppo B:0 Luokka 4a avoin Hempyölin ratsastuskouluratsukoille, 4b avoin kaikille
           
1 4b Inka Forsman Aprilja STARA 65,40% 1+4
2 /4a Anna Sergejeff Lavanga STARA 55,20% 1+3
           
Kilpailun ulkopuolella Helppo A:1 Simo Ryti – Melbourne III 58,84% 1

 

MAASTOTAITOKISAT 10.6.

 

Maastotaitokilpailut 10.6.2018   TULOKSET      
           
RYHMÄ 1 Ratsain ja käsihevoset (K)
           
  ratsastaja ratsu seura tulos STARA Cup
1 Arina Pukhlenko Silla STARA 44p 1+4
2 Ansela Siimes Lyyli STARA 39p 1
3 Cristina Malm Ruttu STARA 42p 1+3
4 Hilma Nieminen Tyson STARA 42p 1+3
5 Sara Kiljander (K) Bono STARA 44p 1+4 (K)
6 Suvi Saarelainen Emppu STARA 41p 1+1
7 Paloma Kääriäinen Romppu STARA 38p 1
8 Rina Kiljander (K) Pallo STARA 43p 1+3 (K)
9 Ronja Rimpilä (K) Viktor STARA 42p 1+2 (K)
10 Emilia Taipale Nisse KoR 39p 1
11 Iida Hannula Silla STARA 37p 1
12 Matleena Autio Lyyli STARA 36p 1
13 Rosa Tuovinen Ruttu STARA 36p 1
14 Helmi Kiviranta Pena E.S Riding Club 40p 1
15 Hanna Sorri Oiva STARA 40p 1
           
RYHMÄ 2 Kärryillä
           
16 Noora Mettinen Braamer STARA 44p 1+4
17 Helena Lappalainen Kambur STARA 44p 1+4
18 Olivia Mustikkaniemi Ossi STARA 42p 1+1
19 Hanna Sorri Braamer STARA 43p 1+2

 

ESTERATSASTUSKILPAILUHARJOITUKSET 6.5.2018 TULOKSET

 

 

 

 

 

 

** ei sijoituspisteitä koska parempi sijoitus vaikeammassa luokassa

*** ei sijoituspisteitä koska paremmat pisteet helpommasta luokasta

 

 

 

 

 

 

Luokka1 Puomiluokka, avustaja sallittu, clear round

TULOS

STARA CUP PISTEET

 

 

 

 

 

 

1

Wanda Rimpilä

Penelope

STARA

clear round

1

2

Suvi Tirronen

Tyson

STARA

4vp

1

3

Siiri Toivonen

Rokki

STARA

clear round

1

4

Paloma Kääriäinen

Melli Melanie

STARA

clear round

1

5

Leo Riihimäki

Penelope

STARA

clear round

1

 

 

 

 

 

 

Luokka 2 40cm, ei oksereita, clear round

 

 

 

 

 

 

1

Viivi Mäkelä

Sophienhoeh´s Romina

STARA

4vp

1

2

Hanna Sorri

Penelope

STARA

hyl

1

4

Axel Kantola

Silusta

STARA

4vp

1

5

Wanda Rimpilä

Starpower Lady Lou

STARA

4vp

1

6

Ansela Siimes

Rikard

STARA

clear round

1

7

Saga Rågback

Sophienhoeh´s Romina

STARA

clear round

1

8

Paloma Kääriäinen

Penelope

STARA

clear round

1

9

Tia Hämäläinen

Silusta

STARA

clear round

1

10

Johanna Kitunen

Silusta

STARA

8vp

1

 

 

 

 

 

 

Luokka 3a 50 cm avoin Hempyölin ratsastuskouluratsukoille, taitoarvostelu

 

 

 

 

 

 

1

Rosa Tuovinen

Lavanga

STARA

6,1

1

2

Erika Hill

Sophienhoeh´s Romina

STARA

6,4

1

3

Elina Mattila

Pluke

STARA

hyl

1

4

Christina Malm

Rikard

STARA

6,2

1

5

Ninja Rimpilä

Major

STARA

hyl

1

6

Arina Pukhlenko

Silusta

STARA

6,8 / 57,35

1+2

7

Saga Larvi

Lavanga

STARA

6,9 / 70,80

1+4

8

Paloma Kääriäinen

Sophienhoeh´s Romina

STARA

6,9 / 74,20

1+3

9

Ansela Siimes

Pluke

STARA

6,8 / 71,86

1

10

Suvi Saarelainen

Rikard

STARA

6,8 / 70,65

1+1

 

 

 

 

 

 

Luokka 3a 50 cm avoin kaikille, taitoarvostelu

 

 

 

 

 

 

1

Heidi Koivunen

Bono

KOPS

7,2

-

 

 

 

 

 

 

Luokka 4a 60-70 cm avoin Hempyölin ratsastuskouluratsukoille, taitoarvostelu

 

 

 

 

 

 

1

Simo Ryti

Starpower Lady Lou

STARA

7,0 / 61,74

1**

2

Iida Kahila

Pluke

STARA

6,0

1+1

3

Anna Sergejeff

Silusta

STARA

hyl

1

4

Aino Anttila

Rikard

STARA

6,6

1+2

5

Aava Korkeamäki

Lavanga

STARA

hyl

1

6

Kiia Tervonen

Starpower Lady Lou

STARA

6,9

1+3

 

 

 

 

 

 

Luokka 4b 60-70 cm avoin kaikille, taitoarvostelu

 

 

 

 

 

 

1

Heidi Koivunen

Bono

KOPS

7,1

-

2

Sara Kiljander

Melbourne III

STARA

7,0 / 62,36

1+4

 

 

 

 

 

 

Luokka 5a 90 cm avoin Hempyölin ratsastuskouluratsukoille, taitoarvostelu

 

 

 

 

 

 

1

Kiia Tervonen

Lavanga

STARA

6,4

1***

 

 

 

 

 

 

Luokka 5b 90 cm avoin kaikille, taitoarvostelu

 

 

 

 

 

 

1

Elisa Ryti

Melbourne III

STARA

6,7

1+3

2

Simo Ryti

Melbourne III

STARA

6,8

1+4

 

KOULURATSASTUSKILPAILUHARJOITUKSET 8.4.2018 TULOKSET

STARA CUP PISTEET PÄIVITETTY 10.5. UUSIEN SÄÄNTÖJEN MUKAISIKSI!

** ei sijoituspisteitä koska parempi sijoitus vaikeammassa luokassa        
*** ei sijoituspisteitä koska paremmat pisteet helpommasta luokasta        
Luokka 2 Helppo C1:2000 TULOS STARA CUP PISTEET
Luokka 2 b avoin kaikille    
Emilia Taipale Nice Surprise KoR 62,50%  
Sara Kiljander Melbourne III STARA 52,50% 1
Marikki Virtanen Ramm KOPSE 50,75%  
Luokka 2 a avoin Hempyölin Ratsastuskouluratsukoille    
Iida Kahila Castanja van der Neerheide STARA 46,50% 1
Simo Ryti Pluke STARA 68,50% 1 **
Aava Korkeamäki Rikard STARA 65,75% 1+3
Noora Mettinen Sophienhoeh´s Romina STARA 64,50% 1+2
Paloma Kääriäinen Sophienhoeh´s Romina STARA 66,50% 1+4
Aino Anttila Major STARA 54,25% 1
Ansela Siimes Pluke STARA 55,50% 1+1
         
Luokka 3 Helppo B B-merkin kouluohjelma  
Luokka 3 a avoin Hempyölin Ratsastuskouluratsukoille  
Aava Korkeamäki Lavanga STARA 55,00% 1***
Kiia Tervonen Starpower Lady Lou STARA 61,09% 1+3
Anna Sergejeff Castanja van der Neerheide STARA 48,26% 1**
Suvi Saarelainen Lavanga STARA 50,65% 1+2
Luokka 3b avoin kaikille  
Emilia Vulkko Hilton IV KOPSE 73,91%  
Elisa Ryti Melbourne III STARA 62,39% 1+4
         
Luokka 1 Raviohjelma STARA Grand Prix, CLEAR ROUND
Charlotte Sinisalo Penelope STARA 52,91% 1
Paloma Kääriäinen Melli Melanie STARA 61,66% 1
Christina Malm Tyson STARA 56,25% 1
Matleena Autio Pluke STARA 48,33% 1
Erika Hill Starpower Lady Lou STARA 53,74% 1
Saga Larvi Rikard STARA 66,25% 1
Ninja Rimpilä Major STARA 57,92% 1
Laura Rantamo Samarah ox KOPSE 64,17% 1
Ida Wirzenius Ramm HepoRa 64,17% 1
Ronja Rimpilä Tyson STARA 71,66% 1
Axel Kantola Wick STARA 54,58% 1
Mirka Vintervik Stella KoR 73,74% 1
Tia Hämäläinen Rokki STARA 63,33% 1
Iida Hannula Silusta STARA 41,67% 1
Rosa Tuovinen Rikard STARA 71,66% 1
Suvi Saarelainen Starpower Lady Lou STARA 59,58% 1
Wanda Rimpilä Penelope STARA 55,41% 1
Iida Kahila Castanja van der Neerheide STARA 54,17% 1
         
Luokka 4 Helppo A A-merkin kouluohjelma        
Luokka 4 a avoin Hempyölin Ratsastuskouluratsukoille
Anna Sergejeff Lavanga STARA 53,51% 1+3
Suvi Tirronen Tyson STARA 49,62% 1+2
Luokka 4 b avoin kaikille
Simo Ryti Melbourne III STARA 57,59% 1+4
Veera Lammenaho Samarah ox KOPSE 62,22%  

PISTE-ESTEET 5.11.2017

 

Pienet esteet 0-40cm, STARA Cup 

  1. Rosalinda Kettunen       Ruttu        19p

  2. Paloma Kääriäinen        Romppu       55p

  3. Siiri Toivonen                 Wick        25p

  4. Moa Joas                       Tyson        28p

  5. Johanna Kitunen            Fantti        21p

  6. Sara Kiljander                 Bono        21p        SC Y4

  7. Christina Malm                Ruttu        38p

  8. Erika Hill                          Romppu       72p  SC T3

  9. Ansela Siimes                 Silla        60p  SC T1

  10. Iida Kahila                       Kassu        88p        SC T 4

  11. Axel Kantola                    Lyyli        37p

  12. Ninja Rimpilä                   Wick        54p

  13. Suvi Saarelainen             Ruttu        64p SC T2

  14. Saga Rågback                 Romppu    37p

Isot esteet 40-80 cm, STARA Cup

  1. Simo Ryti                         Fantti    59p SC T2

  2. Elisa Ryti                         Lyyli    61p SC T3

  3. Arina Pukhlenko              Silla    74p  SC T5

  4. Anna Sergejeff                 Fantti    62p SC T4

  5. Kiia Tervonen                   Lyyli    25p

KOULURATSASTUSKILPAILUHARJOITUKSET 8.10.2017


Luokka 1 Raviohjelma 2009, kaikki saavat ruusukkeen          
           
1 Ronja Rimpilä Pluke STARA 90p  
2 Tiia Hämäläinen Penelope STARA 91,5p  
3 Suvi Saarelainen Hembölen Viktor Spirit STARA 93p  
4 Rosalinda Kettunen Sophienhoeh´s Romina STARA 89,5p  
5 Ninja Rimpilä Major STARA 89p  
6 Simo Ryti Starpower Lady Lou STARA 95,5p  
7 Christina Malm Wick STARA 85,5p  
8 Axel Kantola Pluke STARA 83,5p  
9 Marikki Virtanen Ramm Kor 88p  
10 Laura Rantamo Samarah ox KOPSE 96p  
11 Wilma Huopainen Ramm KOPSE 88p  
           
Luokka 2 Helppo C Harrasteluokan kouluohjelma 2016, STARA Cup-luokka          
           
Luokka 2a Avoin Hempyölin Ratsastuskouluratsukoille, sijoittuu 2          
           
1 Paloma Kääriäinen Sophienhoeh´s Romina STARA 59,74% SC T2
2 Iida Kahila Major STARA 60,53% SC T4
3 Hilma Nieminen Tyson STARA 59,21% SC T1
4 Suvi Saarelainen Sophienhoeh´s Romina STARA 60,00% SC T3
Luokka 2b avoin kaikille, sijoittuu 1          
1 Sara Kiljander Melbourne III STARA 58,95% SC Y4
           
Luokka 3, Helppo B0:0 2009, STARA Cup-luokka          
           
Luokka 3a Avoin Hempyölin Ratsastuskouluratsukoille, sijoittuu 2          
           
  Kiia Tervonen Starpower Lady Lou STARA 60,60% SC T4
  Aava Korkeamäki Lavanga STARA 58,80% SC T2
  Arina Pukhlenko Rikard STARA 61,60% SC T5
  Milla Lehkonen Major STARA 54,20%  
  Suvi Tirronen Tyson STARA 60,20% SAC T3
  Kiia Tervonen Pluke STARA 58,00%  
  Anna Sergejeff Lavanga STARA 58,80% SC T2
Luokka 3b Avoin kaikille, sijoittuu 1          
1 Saija Kulhelm Rikard Kor 59,80%  
           
Luokka 4 A-merkin kouluohjelma          
           
Luokka 4a Avoin Hempyölin Ratsastuskouluratsukoille, sijoittuu 1          
1 Suvi Tirronen Tyson STARA 58,52%  
2 Anna Sergejeff Lavanga STARA 57,04%  
Luokka 4b Avoin kaikille, sijoittuu 1          
1 Veera Lammenaho Samarah ox KOPSE 59,26%  
2 Simo Ryti Melbourne III STARA 58,15%  

 

 

KOULURATSASTUSKILPAILUHARJOITUKSET 8.4.2018 TULOKSET
STARA CUP PISTEET PÄIVITETTY 10.5. UUSIEN SÄÄNTÖJEN MUKAISIKSI!
** ei sijoituspisteitä koska parempi sijoitus vaikeammassa luokassa        
*** ei sijoituspisteitä koska paremmat pisteet helpommasta luokasta        
Luokka 2 Helppo C1:2000 TULOS STARA CUP PISTEET
Luokka 2 b avoin kaikille    
Emilia Taipale Nice Surprise KoR 62,50%  
Sara Kiljander Melbourne III STARA 52,50% 1
Marikki Virtanen Ramm KOPSE 50,75%  
Luokka 2 a avoin Hempyölin Ratsastuskouluratsukoille    
Iida Kahila Castanja van der Neerheide STARA 46,50% 1
Simo Ryti Pluke STARA 68,50% 1 **
Aava Korkeamäki Rikard STARA 65,75% 1+3
Noora Mettinen Sophienhoeh´s Romina STARA 64,50% 1+2
Paloma Kääriäinen Sophienhoeh´s Romina STARA 66,50% 1+4
Aino Anttila Major STARA 54,25% 1
Ansela Siimes Pluke STARA 55,50% 1+1
         
Luokka 3 Helppo B B-merkin kouluohjelma  
Luokka 3 a avoin Hempyölin Ratsastuskouluratsukoille  
Aava Korkeamäki Lavanga STARA 55,00% 1***
Kiia Tervonen Starpower Lady Lou STARA 61,09% 1+3
Anna Sergejeff Castanja van der Neerheide STARA 48,26% 1+1
Suvi Saarelainen Lavanga STARA 50,65% 1+2
Luokka 3b avoin kaikille  
Emilia Vulkko Hilton IV KOPSE 73,91%  
Elisa Ryti Melbourne III STARA 62,39% 1+4
         
Luokka 1 Raviohjelma STARA Grand Prix, CLEAR ROUND
Charlotte Sinisalo Penelope STARA 52,91% 1
Paloma Kääriäinen Melli Melanie STARA 61,66% 1
Christina Malm Tyson STARA 56,25% 1
Matleena Autio Pluke STARA 48,33% 1
Erika Hill Starpower Lady Lou STARA 53,74% 1
Saga Larvi Rikard STARA 66,25% 1
Ninja Rimpilä Major STARA 57,92% 1
Laura Rantamo Samarah ox KOPSE 64,17% 1
Ida Wirzenius Ramm HepoRa 64,17% 1
Ronja Rimpilä Tyson STARA 71,66% 1
Axel Kantola Wick STARA 54,58% 1
Mirka Vintervik Stella KoR 73,74% 1
Tia Hämäläinen Rokki STARA 63,33% 1
Iida Hannula Silusta STARA 41,67% 1
Rosa Tuovinen Rikard STARA 71,66% 1
Suvi Saarelainen Starpower Lady Lou STARA 59,58% 1
Wanda Rimpilä Penelope STARA 55,41% 1
Iida Kahila Castanja van der Neerheide STARA 54,17% 1
         
Luokka 4 Helppo A A-merkin kouluohjelma        
Luokka 4 a avoin Hempyölin Ratsastuskouluratsukoille
Anna Sergejeff Lavanga STARA 53,51% 1+3
Suvi Tirronen Tyson STARA 49,62% 1+2
Luokka 4 b avoin kaikille
Simo Ryti Melbourne III STARA 57,59% 1+4
Veera Lammenaho Samarah ox KOPSE 62,22%  

 

Kuvassa Inka & Alli, kuva Helmi Nurmikumpu