ESTEKISAT 4.10. MERKKISUORITUKSET JA SEURAMESTARUUDET

LUOKKA 1 0-40 CM, CLEAR ROUND TULOS SC merkkisuor
1 Emma Kaurio Remy STARA 4 vp 1  
2 Leo Riihimäki Bono STARA hyl 1  
3 Nea Yrjönen Onni STARA clear round 1  
4 Sofia Ristiniemi Pena STARA 8 vp 1  
5 Kristina Grunthal Ossi HepoRa 8 vp    
LUOKKA 2 C-MERKIN ESTEOSUUS Lasten ja nuorten seuramestaruus
1 Tia Hämäläinen Silla STARA 32,5p 1+4 hyv
2 Cristina Malm Fantti STARA 23,5p 1 hyv
3 Wanda Rimpilä Onni STARA 25,5p 1+1 hyv
4 Rosa Tuovinen Silla STARA 30p 1+3 hyv
5 Iida Hannula Kassu STARA 25 p 1 hyv
6 Aino Heikkilä Emppu STARA 19p 1  
7 Pettiina Tolmunen Fantti STARA 20,5p 1 hyv
8 Suvi Saarelainen Silla STARA 29p 1+2 hyv
             
LUOKKA 3 B-MERKIN ESTEOSUUS      
1 Veera Halonen Kassu STARA hyl 1  
             
LUOKKA 4 A-MERKIN ESTEOSUUS Aikuisten seuramestaruus
1 Iida Kahila Lumina STARA 31p 1+4 hyv
2 Anna Sergejeff Kassu STARA 24p 1+3 hyv

 

KOULUKILPAILUT JA MERKKISUORITUS 6.9.2020

Luokka 1 Perrier-tallin Raviohjelma Merkki-suoritus     STARA CUP
1 Nea Yrjönen Onni   STARA 60,00 1
             
Luokka 2 Perusmerkin kouluohjelma        
1 Matleena Autio Tyson Hyl STARA 50,76 1+4
       
Luokka 3 C-merkin kouluohjelma      
1 Rosa Tuovinen Silusta Hyv STARA 55,56 1
2 Iida Hannula Sophienhoehs Romina Hyv STARA 58,88 1+2
3 Sara Kiljander (3b) Melbourne III Hyv STARA 65,56 1+4
4 Alisa Niemelä (3b) Prunella - KOR 61,94 -
5 Suvi Saarelainen Lavanga Hyv STARA 50,28 1
6 Tia Hämäläinen Tyson Hyv STARA 50,56 1
7 Wanda Rimpilä Onni Hyv STARA 60,56 1+3
8 Pettiina Tolmunen Silusta Hyv STARA 52,50 1
9 Alice Hiekkavirta Sophienhoehs Romina Hyv STARA 57,78 1+1
10 Cristina Malm Lumina Hyv STARA 56,94 1
  Kilpailun ulkopuolella:      
  Suvi Saarelainen Starpower Lady Lou - STARA 52,78 1
       
Luokka 4 B-merkin kouluohjelma      
1 Ronja Rimpilä Lavanga Hyv STARA 56,74 1+4
2 Iida Kahila Tyson Hyv STARA 50,43 1+3
       
Luokka 5 A-merkin kouluohjelma      
1 Suvi Tirronen Lumina - STARA 57,40 1+4
2 Anna Sergejeff Lavanga Hyv STARA 50,56 1+3

 

ESTERATSASTUSKILPAILUHARJOITUKSET 7.6.2020

 
           
Luokka 1 0-40 cm ei oksereita, clear round TULOS STARA Cup
1 Wanda Rimpilä Hembölen Viktor Spirit STARA 0/59,3 1
2 Nea Yrjönen Rikard STARA 0/1.07,0 1
3 Iida Kahila Tyson STARA 4/1.09,5 1
4 Tia Hämäläinen Major STARA hyl 1
5 Elisa Ryti Melbourne III STARA 0/53,02 1
Luokka 2 50 cm, A.2.0 lähtöjä 7 sijoittuu 2    
1 Veera Halonen Silusta STARA 0/1.01,2 1+3
2 Alice Hiekkavirta Onni STARA 4/1.23,2 1
3 Pettina Tolmunen Rix STARA 4/1.08,6 1+1
4 Saga Rågback Rikard STARA 0/1.04,0 1+2
5 Iida Hannula Lavanga STARA hyl 1
6 Aino Heikkilä Starpower Lady Lou STARA hyl 1
7 Sofia Ristiniemi Onni STARA 0/48,9 1+4
Luokka 3 60-70 cm A.2.0 lähtöjä 10, sijoittuu 3    
1 Rosa Tuovinen Silusta STARA 0/1.02,0 1
2 Cristina Malm Lavanga STARA 0/1.09,8 1
3 Axel Kantola Rix STARA 4/1.10,8 1
4 Veera Halonen Castanja van der Neerheide STARA 0/1.08,6 1
5 Saga Larvi Rikard STARA 0/56,9 1+4
6 Tia Hämäläinen Silusta STARA 0/57,1 1+3
7 Ansela Siimes Lavanga STARA 0/1.00,5 1+1
8 Ronja Rimpilä Rix STARA 0/1.02,0 1
9 Wanda Rimpilä Starpower Lady Lou STARA hyl 1
10 Suvi Saarelainen Silusta STARA 0/58,1 1+2
Luokka 4 80-90 cm A.2.0 lähtöjä 3 sijoittuu 1    
1 Iida Kahila Castanja van der Neerheide STARA 0/1.02,3 1+3
2 Elisa Ryti Lavanga STARA 8/1.09,1 1+2
3 Anna Sergejeff Castanja van der Neerheide STARA 0/56,9 1+4

KOULURATSASTUSKILPAILUHARJOITUKSET 8.12.2019

LUOKKA 1 Raviohjelma 2009 clear round tulokset SC pisteet
         
1 Alice Hiekkavirta Onni clear round 1
2 Iida Hannula Romppu clear round 1
         
LUOKKA 2 Helppo C:1 2000    
Lähtöjä 7, sijoittuu 2. Lasten seuramestaruusluokka    
         
1 Rosa Tuovinen Ruttu (ei mest) 70.50% 1+3
2 Aino Heikkilä Onni 57.00% 1
3 Paloma Kääriäinen Romppu 73.00% 1+4
4 Anastasia Demchenkova Fantti (ei mest) 56.00% 1
5 Axel Kantola Rix 67.50% 1+2
6 Cristina Malm Ruttu (ei mest) 66.75% 1+1
7 Paloma Kääriäinen Onni 68.50% 1
         
Luokka 3 Helppo B:0 2009    
Lähtöjä 6, sijoittuu 2. Nuorten seuramestaruusluokka    
         
1 Ronja Rimpilä Fantti 59.40% 1
2 Iida Kahila Tyson 64.60% 1+2
3 Veera Halonen Rix 1
4 Suvi Saarelainen Ruttu 66.00% 1+4
5 Sara Kiljander Bono 66.00% 1+4
6 Ansela Siimes Fantti 63.00% 1+1
Luokka 4 A-merkin kouluohjelma    
Lähtöjä 2, sijoittuu 1. Sennujen seuramestaruusluokka    
         
1 Suvi Tirronen Lumina 59.80% 1+3
2 Anna Sergejeff Jori 62.59% 1+4

 

ESTERATSASTUSKILPAILUHARJOITUKSET 3.11.2019

Luokka 1 Puomiluokka, clear round    
        SC
1. Juuli Puonti Romppu   1
         
Luokka 2 0-40 cm, clear round    
         
1. Iida Hannula Romppu   1
2. Aino Heikkilä Romppu   1
3. Wanda Rimpilä Viktor   1
4. Iiris Riihimäki Lumina   1
5. Sofia Ristimäki Jori   1
6. Pettiina Tolmunen Ruttu   1
7. Alice Hiekkavirta Ruttu   1
8. Saga Rågback Romppu   1
         
Luokka 3 40-50 cm, lasten seuramestaruusluokka    
         
1. Axel Kantola Ruttu 0vp 38.94 1+4
2. Wanda Rimpilä Emppu 0vp 43.21 1+2
3. Aino Heikkilä Ruttu 0vp 41.06 1+3
         
Luokka 4 60-70 cm, nuorten seuramestaruusluokka    
         
1. Viivi Mäkelä Silla hyl 1
2. Rosalinda Kettunen Lumina 0vp 42.25 1
3. Veera Halonen Fantti 0vp 40.79 1+1
4. Tia Hämäläinen Silla 0vp 42.12 1
5. Cristina Malm Lumina 0vp 48.78 1
6. Iida Kahila Fantti 0vp 41.22 1
7. Rosa Tuovinen Ruttu 4vp 41.85 1
8. Suvi Saarelainen Silla 0vp 39.53 1+2
9. Veera Halonen Lumina 0vp 49.56 1
10. Ronja Rimpilä Fantti 0vp 39.19 1+3
11. Aava Korkeamäki Silla 0vp 36.81 1+4

 

KOULURATSASTUSKILPAILUHARJOITUKSET 6.10.2019

Luokka 1 raviohjelma A.P. Special, puhdas rata tulos SC
             
1 Iida Hannula Sophienhoeh´s Romina STARA 80p 1
2 Matleena Autio Tyson STARA 77p 1
3 Pettiina Tolmunen Rikard STARA 79p 1
4 Aleksandra Andrejev Major RaR 75p  
5 Aino Heikkilä Sophienhoeh´s Romina STARA 85p 1
             
Luokka 2 HeC E.B. Special    
  a) avoin Hempyölin ratsastuskouluratsukoille lähtöjä 10, sijoittuu 3      
  b) avoin kaikille, lähtöjä 2, sijoittuu 1      
             
1 Rosa Tuovinen 2a Lavanga STARA 53,33 1
2 Johanna Sinikannas 2b Great Harmonie KoR 59,52  
3 Axel Kantola 2a Rikard STARA 56,67 1+2
4 Cristina Malm 2a Lumina STARA 52,38 1
5 Suvi Saarelainen 2a Starpower Lady Lou STARA 56,19 1
6 Aava Korkeamäki 2a Major STARA 57,62 1+3
7 Nastja Demchenkova 2a Lavanga STARA 52,38 1
8 Tia Hämäläinen 2a Silusta STARA 55,24 1
9 Wanda Rimpilä 2a Hembölen Viktor Spirit STARA 55,71 1
10 Henna Sinikannas 2b Great Harmonie KoR 52,38  
11 Veera Halonen 2a Rikard STARA 55,24 1
12 Ronja Rimpilä 2a Lavanga STARA 58,57 1+4
             
Luokka 3 HeB B-merkin kouluohjelma    
  a) avoin Hempyölin ratsastuskouluratsukoille lähtöjä 4, sijoittuu 2      
  b) avoin kaikille, lähtöjä 1, sijoittuu 1      
             
1 Iida Kahila 3a Tyson STARA 56,30 1+4
2 Elisa Ryti 3b Melbourne III STARA 59,78 1+4
3 Suvi Tirronen 3a Lumina STARA 50,22 1+2
4 Suvi Saarelainen 3a Sophienhoeh´s Romina STARA 53,04 1+3
5 Aava Korkeamäki 3a Tyson STARA 55,65 1
             
Luokka 4 He A:2    
  lähtöjä 1, sijoittuu 1 jos saa hyväksytyn tuloksen ;)    
             
1 Anna Sergejeff Lavanga STARA 52,07 1+4

 

MAASTOTAITOKISAT 9.6.2019


        tulos, max 33p SC
1 Paloma Kääriäinen Ruttu ratsain 27 1
2 Suvi Saarelainen Vilhelmina käsihevonen 32 1
3 Veera Halonen Nella ratsain 26 1
4 Iida Hannula Silla ratsain 32 1+3
5 Rina Kiljander Pallo käsihevonen 30 1+3
6 Noora Mettinen Viktor käsihevonen 33 1 +4
7 Axel Kantola Pomppis ratsain 33 1+4
8 Matleena Autio Lyyli ratsain 30 1
9 Ansela Siimes Fantti ratsain 30 1
10 Aino Heikkilä Pomppis ratsain 32 1+3
11 Rosa Tuovinen Ruttu ratsain 31 1
12 Alisa Niemelä (KoR) Nella ratsain 32 1+3
13 Suvi Saarelainen Silla ratsain 33 1+4
14 Saga Rågback Pallo ratsain 32 1+3
15 Wanda Rimpilä Viktor ratsain 32 1+3

 

 

ESTERATSASTUSKILPAILUHARJOITUKSET 28.4.2019

LUOKKA 1. Puomiluokka, clear round, avustaja sallittu, avoin kaikille
            SC
  1 Fanni Snellman Hagelunds Diarmuid STARA puhdas rata 1
  2 Olivia Mustikkaniemi Aarteen Tuhto STARA hyl 1
  3 Oona Koskenheimo Pikkuvirran Braamer KoR puhdas rata  
  4 Anna Sunesson Goldberrys Swish Tail KoR puhdas rata  
             
LUOKKA 2. ristikko-40 cm, ei oksereita, clear round, avoin kaikille
             
  1 Iida Hannula Onni STARA 4 vp 1
  2 Aino Heikkilä Sophienhoehs Romina STARA puhdas rata 1
  3 Aava Korkeamäki Aramis STARA hylätty 1
  4 Afsana Azidin Ebelia KJR puhdas rata  
  5 Mirka Vintervik Fantasy Estelle KoR 8 vp  
  6 Paloma Kääriäinen Onni STARA puhdas rata 1
  7 Saga Rågback Sophienhoehs Romina STARA   1
             
LUOKKA 3 50 -60cm, arvostelu A.2.0, ruusuke- ja esinepalkinnot sijoittuneille.
Luokka jaettu a avoin Hempyölin ratsastuskouluratsukoille, b avoin kaikille. Lähtöjä/Sijoittuu 3a 13/4, 3b 1/1
             
3a 1 Rosa Tuovinen Rikard STARA 0 vp, 1.02.01 1
3a 2 Suvi Saarelainen Silusta STARA 4 vp, 1.14.30 1
3b 3 Afsana Azidin Ebelia KJR hylätty  
3a 4 Paloma Kääriäinen Onni STARA 4 vp, 1.25.97 1
3a 5 Axel Kantola Rikard STARA 0 vp, 1.01.08 1
3a 6 Veera Halonen Silusta STARA 0 vp, 0.52.45 3
3a 7 Noora Mettinen Sophienhoehs Romina STARA 0 vp, 1.02.73 1
3a 8 Cristina Malm Lumina STARA 0 vp, 1.12.35 1
3a 9 Ronja Rimpilä Rikard STARA 0 vp, 0.58.21 2
3a 10 Tia Hämäläinen Silusta STARA 0 vp, 0.48.98 4
3a 11 Rosalinda Kettunen Castanja van der Neerheide STARA 4 vp, 1.11.03 1
3a 12 Wanda Rimpilä Onni STARA hylätty 1
3a 13 Ansela Siimes Pluke STARA hylätty 1
3a 14 Saga Larvi Rikard STARA 0 vp, 0.58.97 5
             
LUOKKA 4. 60 -70cm, arvostelu A.2.0, ruusuke- ja esinepalkinnot sijoittuneille.
             
  1 Veera Halonen Lavanga STARA hylätty 1
  2 Iida Kahila Lumina STARA 0 vp, 0.49.94 1
  3 Cristina Malm Lavanga STARA hylätty 1
  4 Elisa Ryti Pluke STARA 0 vp, 0.40.15 5
  5 Anna Sergejeff Castanja van der Neerheide STARA 0 vp, 0.42.47 1
  6 Ansela Siimes Lavanga STARA hylätty 1
             
LUOKKA 5. 80-90 cm, arvostelu A.2.0, ruusuke- ja esinepalkinnot sijoittuneille
             
  1 Iida Kahila Lumina STARA 4 vp, 0.49.52 5
  2 Anna Sergejeff Castanja van der Neerheide STARA 8 vp, 58,96 4
  3 Aava Korkeamäki Lavanga STARA hylätty 1

 


Kouluratsastuskilpailuharjoitukset 24.3.2019

 

LUOKKA 1 Vanhamäen raviohjelma  
          tulokset STARA CUP
1   Anna Sergejeff Castanja van der Neerheide STARA 152,5p 1
2   Aino Heikkilä Tyson STARA 140p 1
             
LUOKKA 2 HeC Tutustumisluokan kouluohjelma  
             
1 2a Rosa Tuovinen Rikard STARA 67.77 1
2 2a Paloma Kääriäinen Onni STARA 72.77 3
3 2a Cristina Malm Castanja van der Neerheide STARA 57.77 1
4 2a Ninja Rimpilä Starpower Lady Lou STARA 64.44 1
5 2a Ronja Rimpilä Rikard STARA 75.83 4
6 2a Hilma Nieminen Pluke STARA 63.05 1
7 2b Laura Rantamo Samarah ox KOPS 75.27  
8 2a Noora Mettinen Sophienhoehs Romina STARA 76.66 5
9 2a Suvi Saarelainen Onni STARA 69.44 2
10 2a Axel Kantola Rikard STARA 66.67 1
             
LUOKKA 3 Helppo B K.N. Special  
             
1 3a Ansela Siimes Lavanga STARA 58.20 1
2 3b Sara Kiljander Melbourne III STARA 65.40 4
3 3a Iida Kahila Lumina STARA 58.40 2
4 3b Saija Kulhelm Aramis KoR    
5 3a Aava Korkeamäki Lavanga STARA 55.00 1
6 3a Suvi Tirronen Rikard STARA 62.20 3
7 3b Pauliina Rekonen Ypäjä Auri KoR 63.20  
8 3b Elisa Ryti Melbourne III STARA 69.00 5
             
Luokka 4 A-merkin kouluohjelma  
             
1 4b Emilia Vulkko Hilton IV KOPS 69.6  
2 4a Anna Sergejeff Lavanga STARA 59.07 5

 

     
             

 

WE-kisat 4.11.2018 TULOKSET

** ei sijoituspisteitä koska parempi sijoitus vaikeammassa luokassa

*** ei sijoituspisteitä koska paremmat pisteet helpommasta luokasta

LUOKKA 1: KÄSIHEVOSET TULOS SC
         
1 Paloma Kääriäinen Melli 46 1
2 Noora Mettinen Viktor 47 1+1
3 Saga Salonen Pomppis 49 1+3
4 Fanni Snellman Dali 50 1+4
5 Suvi Saarelainen Wilhelmina 48 1+2
         
LUOKKA 2: PARIRATSUKKO    
         
1 Veera Halonen & Alisa Niemelä Prunella 84 1** Nella 2
2 Tia Hämäläinen & Rosalinda Kettunen Silla 93 1+4 Silla 2+4
3 Paloma Kääriäinen & Axel Kantola Rokki 87 1+3 Rokki 2+3
         
LUOKKA 3: YKSILÖSUORITUS    
         
1 Veera Halonen Prunella 44 1+2
2 Rosa Tuovinen Ruttu 41 1
3 Helena Lappalainen Kambur 37 1
4 Anna Sergejeff Silla 50 1+4
5 Alisa Niemelä Prunella 46 1+3
6 Cristina Malm Ruttu 42 1+1

 

Kuvassa Inka & Alli, kuva Helmi Nurmikumpu